Єгипетські піраміди
- 24.07.12, 15:53
Прочитав новини, що в Єгипті ісламська партія запропонувала знести всі піраміди, як язичницькі пам"ятки. Ця новина навіяла питання. Як ви відноситесь до цих пам"яток історії, в плані їх таємничості? Чи всетаки все набагато простіше ніж нам підносять, щоб заробляти бабло на туристах?
Питання закрите
3
Повернутися до відповідей
Lulu
16:21, 24.07.2012
Не був, не бачив очима, не мацав. Але все, що знаю про них, читав і бачив на зображеннях, недостатньо для мене, щоб зрозуміти, як їх будували. Щодо пірамід таємничість - не пустий звук. А здирство це просто інше питання. Не залежне від єгиптології. Гадаю, що коли та партія прийде до влади, її погляди на це питання радикально зміняться )
Glock
51 07:14, 27.07.2012 Відповідь на 46 от Lulu
Гіпотеза Фоменка: давні єгиптяни були здохликами, які ніяк без допомоги сучасної будівельної техніки побудувати піраміди не могли, тому відливали їх з давньоєгипетського геополімерного бетону. Несучи тягар доказу, Фоменко мав би довести, що піраміди побудовані з такого бетону, а не з граніту чи піщаника.
Обробка за допомогою високотехнологічної каменюки, знайденої поруч:
http://www.videopediaworld.com/video/31891/Secrets-of-Lost-Empires-The-Inca-Empire-Part-3-of-6
Будування Стоунхенджу власними силами: http://www.youtube.com/watch?v=pCvx5gSnfW4&feature=player_embedded
Lulu
52 13:39, 27.07.2012 Відповідь на 51 от Glock
Гадаю, що фізично єгиптяни значно не відрізнялися від сучасних людей.
Далі я пооперую числами, що, сподіваюся, належать до офіційної єгиптології. Якщо ні, виправте мене.
Не враховуємо 10 років підготовчих робіт, а тільки 20 років, протягом яких будувалася піраміда Хеопса. Без граніту камер і коридорів її масив складається з 2,3 млн. блоків вапняку масою 2,5 - 7,5 т, з розмірами 0,5 - 1,5 м. Щоб наведені числа були дійсністю, потрібно, щоб щогодини добувалося, оброблялося і вкладалося на місце не менше 13 вищезгаданих блоків (припускаючи, що процес цілодобовий і цілорічний). Як Ваш метод обробки може забезпечити таку продуктивність?
Lulu
53 13:40, 27.07.2012 Відповідь на 51 от Glock
За відео дякую. Зможу подивитися завтра чи післязавтра.
Glock
54 14:59, 27.07.2012 Відповідь на 52 от Lulu
Для "бетонної" теорії той самий обсяг треба ще змолоти на порох. Якими методами?
Lulu
55 20:55, 28.07.2012 Відповідь на 54 от Glock
В усіх цих питаннях я, швидше, агностик. "Бетонну" теорію не поділяю. Якщо я правильно пам'ятаю і зрозумів її, вона передбачає використання піску, що під ногами, нільського ілу, води і компонента Х для рядових блоків. Також вона стверджує, що те, що зараз виглядає як гранітний моноліт, було отримано тим же способом, але початково граніт перемелювали на порох в камінних ступках, чи в чашах, як мелють зерно на муку. Будівельний розчин гранітного пилу з компонентом Х стигне, з часом мінералізується (можливо, внаслідок твердофазних реакцій з участю мікробіофлори, -фауни) і стає схожим на суцільний камінь. Структури цих каменів цілком можна перевірити штатними методами мінералогії і співставити з природними, але про такі результати від авторів теорії я не чув.
Lulu
56 21:26, 28.07.2012 Відповідь на 54 от Glock
З іншої точки зору молоти камінь, місити розчин це менш кваліфіковані заняття, до яких можна залучити більше людей. Також вони краще піддаються механізації. Тоді як виправляти природну форму каменю на правильну геометричну, використовуючи той же камінь, це набагато довше і потребує розуму, умінь, навиків. Наприклад, скільки людей одночасно можуть обтесувати камінний блок, скажімо, 0,6х1,0х1,5 м, щоб не заважати один одному? Хай десяток. Що вони можуть зробити за годину, шкрябаючи камінь іншим каменем. А ще треба перериватися, робити заміри, прибирати уламки тощо. А мінімальний норматив - 13 укладених на місце блоків за цю ж саму годину.
Відео глянув. Аплодую тим людям) хай розважаються, але все це ні скільки не пояснює загадки мегалітичних споруд.
Glock
57 07:34, 30.07.2012 Відповідь на 55 от Lulu
"Структури цих каменів цілком можна перевірити штатними методами мінералогії і співставити з природними, але про такі результати від авторів теорії я не чув" - ніхто не чув, що, власне, переводить цю теорію до розряду "дурень думкой багатіє".
З іншої точки зору, перед тим, як молоти, його все одно треба видобути, а, на мій погляд, обробити, тобто перетворити якусь частину видобутого каменю на порох та щебінь, всеж легше, ніж зробити це з усим блоком. До речі, на фото пірамід видно, що внутрішні блоки оброоблені дуже грубо, ні про яку підгонку там не йдеться, цілком можливо, що вони укладалися "в стані поставки" - ще один мінус "бетонної" теорії.
Lulu
58 15:00, 30.07.2012 Відповідь на 57 от Glock
Це не є мінусом. Можливо ж, що коли лили, то зазорів не було, а далі землетруси, вітер, сонце і n-тисяч років зробили свою справу, і зазори збільшилися...
Ну, добре, забули "бетонну" гіпотезу ;)