Без мобільного...
- 05.04.18, 10:11
Чи є зараз такі люди (або хтось знає таких у колі своїх знайомих), котрі не користуються мобільним зв'язком? Навіть для голосових дзвінків? Мається на увазі, цілком дієздатні у звичному розумінні люди (не старезні немічні пенсіонери, не глухонімі, не а-ля Стивен Хокінг - світла йому пам'ять, не новонароджені), але такі хто от зовсім... може навіть і не мають мобільного апарату? Принципово, чи з якихось інших причин.
Чи може хтось, хто має намір у ближчому майбутньому відмовитися від цього способу спілкування? Які причини можуть схиляти їх на це?
Дякую!
Чи може хтось, хто має намір у ближчому майбутньому відмовитися від цього способу спілкування? Які причини можуть схиляти їх на це?
Дякую!
Питання закрите
0
Повернутися до відповідей
Fatuus
11:00, 05.04.2018
Для школярів і їх "братів по розуму", на сьогоднішній день це мабуть не реально, бо для них, телефон — не стільки необхідність, як спосіб виділитися в "стаді" або хоча б "бути як всі". Існують приклади, коли люди "в повній дупі" за усіма побутовими умовами, але один з найдорожчий телефонів для "засранця" купити — "це святе"..
Зараз навіть для алкаша останнього це необхідність, щоб без зайвих затрат калорій домовитися з "колегами".
Наприклад, в мого батька немає мобільного. Не тому, що не може собі його дозволити, а тому, що він просто не потрібний йому...
Я і сам користуюся ним дуже рідко (тільки для дзвінків і тільки при потребі — 95 годин за 12 років) і не бачу смислу міняти на новий (вистачає і цих функцій). Говорити особливо немає з ким і немає про що, а як іграшка — вже не цікаво.
Lulu
1 23:46, 06.04.2018
Для них - точно ні. Більше того
http://photo.i.ua/user/2992672/480934/14354264/
http://photo.i.ua/user/2992672/480934/14354262/
дітям, що як губка, всотують навколишню реальність, тикання та возіння пальця по склу видається суттєвою складовою єдино можливого способу життя. У мене перед очима живий приклад є, якому 2 роки і 4 місяці. Колись діти першим словом вимовляли, наприклад "мама", він вперше сказав "альо". І раніше, ніж навчився говорити, він вже міг знайти у списку контактів чи дзвінків потрібного абонента, набрати його і поальокати-полепетати, мавпуючи дорослих.
Чесно кажучи, не сподівався, але вже аж три відповіді про таких людей, про яких я питаю. Для деяких людей існує якась межа, яку вони воліють не перетинати. І тут мотивом є не дауншифтинг якийсь, а відчуття, що це вже
Lulu
2 23:48, 06.04.2018 Відповідь на 1 от Lulu
не твій модус життя, це чуже. Я в певному розумінні належу до них. Але у мене це стосується несприйняття смартфону. Простої дзвонилки не стосується.
Fatuus
3 10:08, 07.04.2018 Відповідь на 2 от Lulu
Ну, якщо говорити про "просту дзвонилку", то тут складно знайти і "старезних немічних пенсіонерів" без неї, якщо їм є до кого дзвонити, бо їхні нащадки, як правило, з ними не живуть... (до речі, дротові телефони теж не скрізь дійшли, а тепер вони вже і не потрібні). Я, наприклад, не знаю людей, для яких відсутність мобільного була б пов'язана чисто з якоюсь принциповою позицією. Причини тільки в тому, що або немає грошей, або немає потреби. Мені взагалі багато що "чуже", включаючи це суспільство, загальноприйняті в ньому "цінності" і норми поведінки... Але мобільний все ж таки інколи може бути потрібний. На смартфони я забив, звичайно, може й розібрався б при необхідності, але краще лупанути по клавішах, як займатися якимось збоченим мацанням і погладжуванням...
Lulu
4 22:18, 08.04.2018 Відповідь на 3 от Fatuus
Ну, я прагнув попередити наведення у відповідях прикладів тих категорій людей, в яких є більше за інших підстав не користуватися моб.тел. "Старезні і немічні" потрапили у круглі дужки через живий приклад моєї мами, котра у свої 88, і після останнього інсульту, вже забула, як користуватися телефоном (( Ну, а пенсіонерів загалом це не стосується, вони якраз дуже постійні юзери мобільників.
Відсутність потреби мені якраз видається чимось тотожним з принциповою позицією. І такі люди тут "маякнули". І їх %, якщо його брати у відношенні до тих, хто читав це питання, ймовірно відповідає істині.
Fatuus
5 10:39, 09.04.2018 Відповідь на 4 от Lulu
Так, мабуть, немає смислу тут враховувати випадки людей, які просто фізично не можуть користуватися мобільним, бо це вже навіть не їх власний вибір. Та усвідомлення відсутності потреби само по собі, на мою думку, ще не є принциповою позицією по відношенню до мобільних, хоча воно може бути наслідком наявності такої в більш глобальному відношенні. Це, як правило, стосується більш "зрілих" людей, які принаймні навчилися чітко розрізняти потреби і бажання, а серед бажань виділяти свої і "надиктовані ззовні".
Аудиторія цього сайту не дозволяє говорити про "репрезентативність вибірки", тут і кількість тих, хто читав питання для мене не визначена, комусь тупо лінь було "відмітитися", наприклад.. Відсоток таких людей "відчувається" приблизно як
Fatuus
6 10:55, 09.04.2018 Відповідь на 5 от Fatuus
не більше 0.2% (нехай в такому варіанті, бо чомусь "відрізало" закінчення з знаком відношення порівняння) і то це тому, що ще існують люди, які користуються тільки дротовим телефоном, хоч їх стає все менше...