Під патронатом церкви
- 08.03.18, 00:45
Питання стосується того, як церква розпоряджається грошима, отриманими з людської темноти. Судячи з того, як в Україні, з швидкістю грибів після дощу ростуть храми, і які то храми; в яких "келіях" живуть сучасні монахи, якими речами користуються в своєму побуті та службі верховні ієрархи, от судячи з того всього, ми доходимо висновку про чималенькі гроші, що є в розпорядженні цього суспільного інституту. Ну, будувати споруди культу для церкви ніби нормально.
Але також відомі приклади того, що на гроші (чи під патронатом) церкви відкриваються деякі заклади, зокрема і чисто комерційні, які всі звикли бачити чисто світськими. Такі, як школи (типу недільних) , дитячі садочки. Також відомий (особисто мені) одиничний приклад утримання коштом церкви діючих кафе та двох спортмайданчиків для тенісу і міні-футболу... А от цікаво, чи побудувала в наш час хоча б одна конфесія хоча б одну лікарню. Звичайну сучасну лікарню. Хай навіть скромно, за вчорашнім днем, оснащену. Хай би навіть це йшло в руслі комерційної діяльності церкви (платна лікарня). Або, чи брала участь на благочинних засадах хоча б одна конфесія у фінансуванні хоча б однієї державної чи приватної лікарні, у покращенні їх матеріально-технічного стану (щось би купити: якийсь сучасний апарат, матеріали, медикаменти тощо)? Хотів прогуглити, але на 4-х сторінках не знайшов нічого путнього. Тут навіть важко добрати пошукові слова.
Хто у себе, на місцях, в глибинці, в столицях знає приклади фінансування церквою лікарень або інших суспільно значущих об'єктів?
Питання закрите
5
Повернутися до відповідей
Гість
11:53, 15.03.2018
www.jw.org/uk/свідки-єгови/діяльність/
Lulu
1 23:41, 15.03.2018
Дякую! Вивчаю справи свідків.
Що справді порадувало, це регулярне прибирання лісу під Львовом. Це та відповідь, яких я хотів тут читати чим побільше.
На жаль, всі ці "турботи" про літніх людей, хворих, злиденних, мігрантів, біженців та інших індивідів з хитким становищем в людському суспільстві, я не можу вважати благодійною діяльністю. Людина, що слабко пов'язана з суспільством, легко стає неофітом. Ось тут свідки прохопилися: "Біблійні обговорення з літніми людьми... Місцеві Свідки Єгови організовують зустрічі з мешканцями та обговорюють різні біблійні теми..." Не треба місіонерську діяльність називати благодійною.
Гість
2 15:36, 21.03.2018 Відповідь на 1 от Lulu
Благодійність вирішить проблеми людства?
Lulu
3 09:43, 22.03.2018
Залежить, які проблеми.
Проблема виживання людства у далекоглядній перспективі цим звісно не вирішується. А от проблема комфортного і безконфліктного існування до настання "кінця світу" цілком вирішується двома заходами: а) освітою; б) усуненням протиріччя між суспільним характером праці, що виробляє матеріальні блага людства, і приватним характером привласнення плодів тієї праці. Для цього має бути встановлений справедливий розподіл згаданих благ.
І якщо капітал сам це усвідомить і піде на те, щоб повернути в суспільну систему те, що він викрав з неї, то тоді я навіть згоден вважати це за "благодійність".
Якщо ж не усвідомить, рано чи пізно обов'язково поверне примусово. Не тому, що хтось цього хоче чи не хоче, просто така кінетика нерівноважних систем.
Гість
4 16:28, 22.03.2018 Відповідь на 3 от Lulu
Хоч би якими були наміри жертводавців, благодійність не вирішить усіх проблем. Тому що ані гроші, ані добра освіта не зможуть викоренити в людях жадібності, ненависті, упередження, націоналізму.
Бог усуне всі проблеми. Він уже зробив для цього певні кроки.
Lulu
5 10:08, 23.03.2018
Ненависть і націоналізм? ))))) Еге ж...
Це той Бог, що спонукав власний народ до геноциду найогиднішого зразку щодо інших народів, включно з жінками і дітьми? Це Він збирається щось там усувати? )))
Гість
6 16:55, 29.03.2018 Відповідь на 5 от Lulu
Коли Бог спонукав власний народ до геноциду?
Lulu
7 00:27, 30.03.2018
В 1513 р. до н. е., наприклад...
Повелів ізраїльтянам і особисто Мойсею та Ісусу Навіну винищити народ амалікітян.
Почитайте настанови цього Бога (1Цар.15:2,3), (Втор. 20:10 - 20:20)