Чи затримує двомовність розвиток 2-річної дитини?
- 20.04.18, 01:00
Вчора в мене сталася неприємна ситуація. Я живу в російськомовному місті і майже все життя розмовляю російською, але минулого року вирішив перейти на українську. Чималу роль в цьому зіграв мій син, Влад, якому зараз майже 2 з половиною роки. Він зараз більш-менш починає говорити. Я хочу, щоб він сприймав українську мову як рідну і легко пристосувався до освіти, яка буде проводитися саме державною мовою, а також краще сприймав україномовний медіаконтент. Останній рік я спілкувався з ним виключно українською (російської його вчить мама, усі інші родичі та вихователька з дитсадку, тож моя частка в його вихованні не надто висока) і показую повчальні та розважальні мультики обома мовами.
Але так сталося, що вчора моя дружина повідомила мені, що дитяча психологиня, яка відвідувала групу Владика, сказала, ніби мій син був єдиним в групі, хто відповідав українською (чи чимось подібним до неї), коли до нього звертались російською. Ба більше, в нього начебто виявили дисбаланс у розвитку. Звісно, дружина не хотіла, щоб дитина через мене затримувалась у розвитку, і заборонила мені розмовляти з ним українською, звівши нанівець мої зусилля. Нібито, нехай спочатку російську засвоїть, а потім, колись, через кілька років хай вивчає українську.
Чи правильно це? Чи буде дитина після цього сприймати українську мову як рідну, або буде сприймати її суто як формальність, як це було зі мною більшу частину життя? Чи насправді двомовність погіршує розвиток дитини або вона, навпаки, сприяє розвитку в майбутньому?
Питання закрите
4
Повернутися до відповідей
Петровичч
05:58, 20.04.2018
Речь формируется у детей до пяти лет. Чем больше языков- тем лучше. Не удивляйтесь, что ребенок заговорит на суржике. Со временем оба языка будут "родными". Нет такого понятия "дисбаланс в развитии"- погуглите. Может жена просто ревнует? А психолог..........она такой психолог. Интересно слушать детей, когда родители учат их совсем разным языкам. Сразу понять речь невозможно, зато в последствии нет проблем.
brusnika
1 16:56, 22.04.2018
Маю великі сумніви що до зауваження психолога. Чомусь мені здається, що це все вигадки вашої дружини, яка з особистих причин проти того, щоб дитина розмовляла україською Адже жодна людина з освітою педагога( чи з нахилом у педагогіку) прекрасно знає ,вивчення іноземних мов в якомога ранньому віці є корисним у багатьох аспектах. Наразі,люди які можуть собі це дозволити ,наймають нянь іншомовних .Батьки багатьох наших українських телезірок читають казки дітям на англійській,німецькій та інших мовах...Коротше кажучи, вам нахабно брешуть.
WalesDragon
2 00:14, 23.04.2018 Відповідь на 1 от brusnika
А нам усі знайомі та родичі, як на зло, дарують дитячі книжки російською. І нічого їм не скажеш, бо я - один в полі (не) воїн. Якщо книжки не містять віршів, я при читанні машинально читаю українською. Дружина інколи питає в мене, навіщо я дитині голову дурю? Бо я з нею, родичами та на роботі розмовляю російською, а з дитиною - бац! - українською (хоча нею я також спілкуюся з продавцями та незнайомцями). Можливо, це через те, що вона ототожнює патріотизм та мову з нинішньою владою, і підтримує біло-блакитну опозицію. Звісно, справжньому коханню такий момент не стане на заваді, і я сподіваюся, що зможу владнати це непорозуміння м'якою силою.
brusnika
3 11:06, 24.04.2018 Відповідь на 2 от WalesDragon
Скоріше за все це єдина причина для заборони вивчення української мови-оттотожнення патріотизму з владою. Та де б ви не були, де б не жили, незалежно від того у кого вірите, знання рідної мови -це як мінімум лише знання , а чи вкладати до рідного душу,то вже справа особиста.
У мене особисто сестра близько 15-ти років проживає у німетчині, народила там двох діток. Приїздить до України не частіше одного разу в рік. Її дітки вільно спілкуються рідною німецькою, мовою матері- українською, мовою батька- польською, а у школі вивчають англійську на китайську. Старший хлопчик учасник багатьох "олімпіад" з хімії. Молодший має здібності до математики.Розумні дітки для яких знання мов зайвими не стали та розвиток аж ніяк не затримали(та це й не можливо).
brusnika
4 11:09, 24.04.2018 Відповідь на 2 от WalesDragon
Але знаєте,головне щоб діти жили у любові та злагоді. Тож бажаю вам із дружиною якнайшвидше порозумітися .І нехай ні що не стане причиною для суперечок)