Чи затримує двомовність розвиток 2-річної дитини?
- 20.04.18, 01:00
Вчора в мене сталася неприємна ситуація. Я живу в російськомовному місті і майже все життя розмовляю російською, але минулого року вирішив перейти на українську. Чималу роль в цьому зіграв мій син, Влад, якому зараз майже 2 з половиною роки. Він зараз більш-менш починає говорити. Я хочу, щоб він сприймав українську мову як рідну і легко пристосувався до освіти, яка буде проводитися саме державною мовою, а також краще сприймав україномовний медіаконтент. Останній рік я спілкувався з ним виключно українською (російської його вчить мама, усі інші родичі та вихователька з дитсадку, тож моя частка в його вихованні не надто висока) і показую повчальні та розважальні мультики обома мовами.
Але так сталося, що вчора моя дружина повідомила мені, що дитяча психологиня, яка відвідувала групу Владика, сказала, ніби мій син був єдиним в групі, хто відповідав українською (чи чимось подібним до неї), коли до нього звертались російською. Ба більше, в нього начебто виявили дисбаланс у розвитку. Звісно, дружина не хотіла, щоб дитина через мене затримувалась у розвитку, і заборонила мені розмовляти з ним українською, звівши нанівець мої зусилля. Нібито, нехай спочатку російську засвоїть, а потім, колись, через кілька років хай вивчає українську.
Чи правильно це? Чи буде дитина після цього сприймати українську мову як рідну, або буде сприймати її суто як формальність, як це було зі мною більшу частину життя? Чи насправді двомовність погіршує розвиток дитини або вона, навпаки, сприяє розвитку в майбутньому?
Питання закрите
4
Повернутися до відповідей
LaPrikol
21:10, 22.04.2018
Доброго часу доби. Я з того ж міста, що й ви. Чисто російськомовним містом я б його не назвав, бо вільно співіснують декілька мов. Спілкуються переважно на мові на якій розпочато розмову, так як особої різниці на якій спілкуватись немає. Стосовно затримання у розвитку дитини при знанні 2-х мов - посміхнуло - чим більше дасте своїй дитині інформації - тим більш вона зможе засвоїти, а тому зможе мати кращій розумовий розвиток. Зараз знання 2-3 а то й 4 мов (на певному рівні) серед дітей дошкільного віку зараз звичайне явище. Своїх малих мотивую робити акцент на вивченні англійської, бо від глобалізації нікуди не втечеш. Більша половина населення світу володіє англійською, том у в яких би вони країнах не бували, англійську зрозуміють всюди.
WalesDragon
1 23:46, 22.04.2018
Доброго вечора! Підтримую вас у тому, що вивчення англійської зараз стає не стільки пріоритетним, скільки необхідним. Добре, що я досить впевнено нею володію, то ж проблем з цим не виникне.
Щодо мови в нашому місті. Останнім часом я помітив тенденцію до частішого вживання українських слів та виразів серед дніпрян, навіть коли бесіда йде російською.
LaPrikol
2 11:45, 23.04.2018 Відповідь на 1 от WalesDragon
Дякую за підтримку. Я впевнений, що ваші діти повноцінно оцінять знання англійської мови, коли зможуть вільно спілкуватись з людьми будь-якої країни світу. Зараз моїй молодшій - 3 роки і я сам інколи дивуюсь наскільки діти швидко все схоплюють, навіть не під час особистих занять, а навіть при перегляді мультиків на англійській мові. Надайте своїй дитині шанс вибрати серед можливостей життя. Не треба обмежувати її розвиток, у тому числі і у мовах.
Щодо мови у нашому місті, я б не назвав його так категорично російськомовним - скоріш мультимовним. Людей, які знають ТІЛЬКИ рос. мову не багато, а при спілкуванні мешканці можуть спокійно перейти як на українську і англійську, так і на інші мови.