Чи тре' змінити «Й» на «Ј» в Україні?
- 10.02.11, 13:50
Мені надто неприємне бути настирливим, та маю одну невідкладну справу. Чи ви не вважаєте, що тре' замінити графічниј знак літери «Й» на «Ј»? Дужечка над українськими кириличними буквами ставиться аби позначити напівголосниј-напівприголосниј короткиј звук. Але «и-короткого» звуку в укр. мові не є, натомість є «і-короткиј». Тобто потрібно ставити дужечку не над «И», а над «І». Загалом літера «Й» познача два звуки: [ј] (јот) та [] (і-коротке). В тој же чаc українська буква «В» познача теж два звуки: [в] (ве) та [ў] (у-коротке). Якщо викориcтовувати графічниј знак «Й», то тре' јого змінити на «» («І» з діякритичним знаком над буквою) і водночаc логічно буде замінити знак «В» на «Ў». До того ж в укр. абетці «Й» читається: «јот», а не: «і-коротке». Тому я пропоную в українськіј абетці залишити все як є, лише змінити «Й» на «Ј». В такому разі «ј» + «і» = «ї» (крапка + крапка = 2 крапки). Логічно, чи не так?
P. S. На жаль цеј сат не підтримує кодування Unicode і тому не відобразилися деякі знаки, що я написав.
P. S. На жаль цеј сат не підтримує кодування Unicode і тому не відобразилися деякі знаки, що я написав.
Питання закрите
0
Повернутися до відповідей
Гість
18:16, 12.02.2011
Ти , хлопче , ЙОЛОП !
Чи тобі більше сподобається JОЛОП ?
То наша абетка , і додавати в неї латинськи літери та китайські йєрогліфи - ДОВБОДУПІСТЬ !
Назви своєї історичної , Русь , зреклись , назву мови поміняли з руської на українську , історію свою занапастили , що тепер нащадки татарів над нами насміхаються .
Давай ще абетку переробимо та орієнтацію "покращимо"
нік повинен
1 11:20, 13.02.2011
Я би віддав перевагу шляхетному спілкуванню, шановниј пане. На жаль, я не зміг донести до вас свою думку через ґандж цього сајту. (Веб-вузол не відобразив всі знаки, що я написав.) Зрештою, постіјно јдуть зміни у розвитку мови, щось міняється на краще, додаються нові слова. Інакше не можна. А з рештою я цілковито підтримую пана думку.
Гість
2 13:20, 13.02.2011
Якби українці зберігали традиції як японці та англійці , не доводилося б зараз доводити всьому світу , що ми - то є ми .
Наша бувша колонія не вивчала б нашу історію як свою та не називала б нас своєй окраіной.
Традиція - це незмінність та вірність , це повага до предків.