Камень в единственной почке (вторую удалили)
- 20.06.12, 00:01
Здравствуйте!
Моей маме 45 лет. На протяжении 20 лет мучалась с правой почкой (мочекаменная болезнь, сужен мочеточник,
опускалась, гнила, абсцес..).
С 2009 по 2010 делали дробление камней в правой (ничего не выходило после дробления), стентовали. За это время в левой относительно здоровой почке вырос камень тоже размером 15 мм ( последствие болезней правой почки)
В 2010-ом правую почку удалили..
Сейчас воспаление вокруг камня (16-17 мм, находится в русле верхнего бокала) в левой почке.
моча нормально отходит.
Подскажите, как лучше поступить:
1.) Снять восспаление и с камнем пока ничего не делать?
2.) Дробить камень?..
Настолько опасно лазерное дробление для единственной почки?
Что если кусочки застрянут в мочеточнике и перекроют ход моче?..
Спасибо.
- 21.06.12, 17:01
Несмотря на то, что литотрипсия – это неинвазивыный метод разрушения камней, ему также присущи некоторые осложнения, так как этот метод связан с механическим воздействием на ткань почки.
Осложнения могут быть ввиду особенностей самого больного, либо ввиду неправильной техники проведения процедуры литотрипсии, неправильного подбора показаний к процедуре. Среди осложнений литотрипсии можно отметить:
- Гематомы почки – кровоизлияние в ткань почки. Причины их могут быть в том, что у больного имеются факторы, которые способствуют ее образованию (например, нарушения свертываемости крови, прием антикоагулянтов, менструация, пиелонефрит).
- Гематурия – это наличие крови в моче. Гематурия возникает практически у всех (100%) больных после ДУВЛ. Однако при правильной технике выполнения литотрипсии она проходит через 1 – 2 акта мочеиспускания.
- Обструкция мочевыводящих путей. Это одна из актуальных проблем литотрипсии. Дело в том, что крупный камень, когда он находится на одном месте, обычно не препятствует оттоку мочи, в то время как его фрагменты уже обладают большей подвижностью и всегда имеется риск закупорки (обструкции) мочеточника.
- 30.06.12, 18:31
Вчера обнаружили врожденную аномалия и в этой почке...((((( нашли какую-то перемычку..... в верхней чашке лоханки...
уже сомневаются, что будут дробить... Намекнули, что может, будут резать... Если резать, нам конец..
Питання закрите
0
Повернутися до відповідей
OVERK_O
16:22, 21.06.2012
У моєї сусідки (за 50 років) декілька років тому, виймали камінь петлёй, не знаю як це правильно називається, але три дні тому я знов відвіз її з почечной коликой до Кіровограда в лікарню. То вона казала, що рік вона не пила якісь травки і камінь з'явився знову.
А моїй матері дробили каміння ще у 1994 році(у Дніпропетровську, в лікарні ім.Мєчнікова), і досі ніяких загостреннь (їй зараз 82).
А батьку, у кінці семидесятих, вирізали каміння з нирки (теж в лікарні ім Мєчнікова), розрізали навпіл, потім декілька діб він був прив'язаний до ліжка, щоб не поворухнувся поки зростеться. Потім таки, через десять років, ту нирку видалили.
Але прогрес в цій справі шалений, і без фахівців таке питання не вирішити.
Volchonok
1 16:36, 21.06.2012
Петлею - це і є дроблення , а ще точніше літотріпсія. Це мамі робили в правій нирці багато раз. І нічого не виходило. Ні один камінь не вийшов, якщо й виходив, то застрягав в сечоводі, потім той сечовід різали...:'-( і в результаті сечовід весь заріс спайками...плюс звуження.. далі сеча не відходить..іде закупорка.. гноєння... і нирки немає.. Чому я і боюся робити цю процедуру на єдиній нирці :'-(.. Є надія на те, що тут так не буде, бо сечовід не звужений..але ж застрягти можть залишки все одно... :'-(
Volchonok
2 16:41, 21.06.2012
а може петля - це щось інше.... я колись відео дивилась..там така петелька вичищає все і витягує каміння.. може, то не літотріпсія..Добре, що так все добре обійшлося з мамою Вашою . До речі, у неї велика схильність до утворення камнів?
Volchonok
3 16:42, 21.06.2012
краще не різати.. Мамі різали і теж через 10 років видалили праву нирку..
Volchonok
4 16:47, 21.06.2012
Дуже дякую за інформацію, до речі.
Volchonok
5 16:52, 21.06.2012
Люди як чують тему про "камні та нирки", сприймають це не в сер'йоз та реагують фразами "зараз камінці у всіх", Не знаючи, що в кожного це відбувається порізному, і чим для одних це обертається, чим для інших.
Volchonok
6 16:54, 21.06.2012
Я вибачаюсь за питання.. І як далі було без нирки?.. (вибачте)
OVERK_O
7 22:08, 21.06.2012 Відповідь на 1 от Volchonok
Петлею, це не дроблення, дроблення це без оперування не знаю чим, чи ультразвуком, чи ще чимось, розбивають камні, але треба знати склад камінців, бо при дробінні вони розлітаються на дрібні шматочки і можуть застрявати в органи.
OVERK_O
8 22:18, 21.06.2012 Відповідь на 6 от Volchonok
На жаль батько помер саме тоді, коли матері дробили камні. У батька був інсульт у 1980 році, а потім і цукровий діабет. Він працював на шкідливій роботі, лиття алюмінія під тиском, у 50років пішов на пільгову пенсію і через пів року його паралізувало. Але мати його виходила, він навіть на авто сам їздив. Я вважаю що всі його болячки від тієї клятої роботи, на благо родіни.
А у мами поки що каменів нема, вона раніше пила якісь травки і дотримувалася дієти.
Volchonok
9 00:11, 22.06.2012 Відповідь на 8 от OVERK_O
зрозуміло.. мда...(це добре. бажаю, щоб і не було більше.
Volchonok
10 00:21, 22.06.2012 Відповідь на 7 от OVERK_O
так. є і така біда ( Якби нирка не одна, то ми би не так переживали..В мами фосфатні.. Пишеться, що легко розбиваються, гладкі.. і не дуже тверді..але швидко ростуть і в окремих випадках набувають форму кораловидного (найнебезпечнішого, який розростаєтсья на всю нирку..тому боюся його залишати, щоб не розростався.)