Що це за фрукт і як його їдять?
- 22.07.18, 10:30
Що це воно таке?
Росте у нас на зупинці
- 25.07.18, 16:52
- 26.07.18, 23:29
В кінці думала, що це юзу, а виявилось, що це понцирус трилистний - Poncirus trifoliata (хоча хз чим відрізняється понцирус від юзу по зовнішності).
А ще виявилось, що його не їдять. Іншими словами, цю незрозумілу хрінь ні з'їсти, ні подарувати.
Крім того, у нас ще росте Іудине дерево, японська айва, сакура - взагалі візитна картка міста. Інші рослини поки не визначені. Як бачите, клімат такий, що сюди везуть все, що захочуть.
Залишайтесь з Вітер і я вам розповім, що казати лікарю після того, як ви вирішили спробувати Захід на смак. ;)
Питання закрите
2
Повернутися до відповідей
Гість
01:17, 25.07.2018
Нууу...Если у Вас, леди, есть тот, кого не очень жалко, то по крайней мере можно узнать съедобно ли это чудо... :)
Bimep
1 11:08, 25.07.2018
Єдиний випадок, коли сепари могли б принести користь Україні, а їх поруч нема =/
=)
Гість
2 11:50, 25.07.2018 Відповідь на 1 от Bimep
Боюсь при таком варианте сепары быстро кончатся :( ;)
Хоча, якщо честно, виглядає ця загадкова рослина дуже смачно. Подейкуди стає шкода, що я не сепар :D Мабудь пора щось піти з'їсти....Ага, сепара :) ...
А взагалі, у пам'ятци екіпажам ВПС по виживанню пишуть, що незнайому рослину чі ягідку треба з'їсти не більше ніж 3-5граммів, і тількі через 5-6 годин, якщо "дуба не вріжешь" від діареї, можна їсти. Тобто можна купувати пару рулонів паперу та гукати гостей на смачий салатик... :)
Bimep
3 12:05, 25.07.2018
Продублюю відповідь:
На смак? Не знаю. не пробувала. Щойно викинула, бо невпевнена, що то))
Запах має не схожий на те, що мені зустрічалось (не кислий лимон, не солодкий апельсин, якийсь свіжий запах, якщо можна його так описати)
Якщо тре, я на зупинці ще нарву.
Дивно що люди кажуть про бергамоти та лайми, бо у нас тут не Італія, а простий український Захід. Це літо взагалі холодне, навіть сніг в горах випав. А цей кущ росте вже кілька років і ніц йому нема.
Bimep
4 12:07, 25.07.2018 Відповідь на 3 от Bimep
Якщо діяти по пам'ятці, то можна швидко дуба врізати) Бо так можна і бліду поганку спробувати, а в нас рекомендують навіть руки після неї мити, тобто не їсти ними.
Смачного =)
Але кажуть, що від тої їжі можна сп'яніти)
Гість
5 22:39, 25.07.2018 Відповідь на 3 от Bimep
Росла собі коло зупинки маленька така інопланетна, чі може реліктова рослинка, зірвали з неї плода, помучали його в інтернети, обізвали лаймовим бергамотом та й викинули може саме велике відкриття та загідку цього сторіччя... =D
Гість
6 22:40, 25.07.2018 Відповідь на 4 от Bimep
Нічого, ось пройдуть чергові парламентсько-презеденскі вибори, чі поднаберуть наші бонзи міжнародних кредитів - то може ще й станеться, що Ужгород - це Італія. В такі часи існуем, що важко чомусь дивуваться. Загадкова рослина - і то куди більш дивна річь...:)
P.S: прошу вибачення за помілки та суржикові оберти: не так часто доводиться спілкуватмся рідною мовою... :(
Гість
7 23:06, 25.07.2018 Відповідь на 4 от Bimep
Як у нас казали в часи, коли сам був курсантом тих самих ВПС : (далі мовою агрессора) "желудок крокодила способен переваривать железо, а желудок курсанта - крокодила" І то нам після усіх гидот супермаркітів якусь бліду поганку боятися? ;)
А взагалі на тої рослині можна зробити непаний бізнес: хто діректорові презент купить, хто чоловіку, хто тьощі чі свекрові.... І все це під торговою маркою "Берголайм"! :D
Bimep
8 14:45, 26.07.2018
Така його доля)
Але ж сам-то кущ росте, а плоди на те й плоди, аби їх рвати.
Але обзивати його можна й далі =)
До речі, коли моє місто було у власності італійських графів Другетів, то з тих пір у нас лишилась назва головної вулиці - Корзо.
P.S: то ніц) помилок не робить тільки той, хто і не намагається розмовляти українською, а я рада, що Ви намагаєтесь)))
Гість
9 07:48, 27.07.2018 Відповідь на 8 от Bimep
У мене в Ужгороді живе добрий знайомий, відомий у вузькому колі дельтапланерист, бивший десантник. Треба йому розповісти про рослинку...Може спробує... :)
Доречі це може і є відповідь... :)
Чомусь у нас на Півдні вважається що я дуже добре розмовляю Мовою, літеретурно, навіть трошки із "западенським акцентом". Наслідок поїздок на змагання до Івано-Фраківщіни :) . То вони просто ніколи на Заході не були :D
То що з рослинкою робить будем? ;)
Bimep
10 13:36, 27.07.2018
А я вже про рослинку питання апгрейднула)
Перша загадка століття розкрита)
Як це з "западенським акцентом"? У нас тут взагалі акцент і діалектизми змінюються від села до села, вже не кажучи про райони та області =)
Наприклад, десь кажуть "ровер" (від назви першої тут марки велосипеда), десь - "біцигля" (від англійського Bicycle); десь "никати" - це ховати, десь - красти, десь - дивитись. Різноманіття таке різноманіття))
А з рослинки кажуть живопліт хороший, нізащо не пролізеш. Тре тільки поколючіше собі знайти, то може вдасться щось виростити (у нас тут ще не менталітет Євросоюзу, люди люблять перелазити через паркани). Сорт "Дракон в польоті" було б в ідеалі. якщо тут десь ще такий росте. =)