Квартирный вопрос.
- 12.02.13, 14:40
Мужчина прописан у матери, с которой не проживает, но участвовал в приватизации. У него есть сестра, которая не прописана в этой квартире. Она просит сплатить за часть квартиры, чтобы в дальнейшем квартира была только его.
Мать согласна оформить квартиру на сына. Как лучше оформить квартиру на него, чтобы в дальнейшем она действительно принадлежала ему и его детям. А сестра в дальнейшем не имела на квартиру прав.
Мать согласна оформить квартиру на сына. Как лучше оформить квартиру на него, чтобы в дальнейшем она действительно принадлежала ему и его детям. А сестра в дальнейшем не имела на квартиру прав.
Питання закрите
1
Повернутися до відповідей
tanjuwa
16:01, 12.02.2013
Можливі два варіанти.
Якщо дочка взагалі ніяким чином не є власником квартири (не приймала участі у приватизації і не записана в свідоцтві про право власності) то найпростішим є варіант коли прийде час щоб вона просто написала відмову від спадку на користь брата і він при отриманні спадку отримав все на себе. За умови якщо відносини нормальні і ніяких сюрпризів жодна з сторін не влаштує цей варіант є більш вигідним фінансово (менше зборів і податків потрібно платити)
Другий варіант - зараз мати робить або дарствену на свою частину квартири на користь брата, або заповіт. Що з цього вигідніше треба консультуватися.
При цьому треба врахувати що сестрі насправді належить 1/4 квартири, бо вона може претендувати тільки на половину долі матері
Альфа)
1 16:10, 12.02.2013
Спасибо. всё понятно, что касается детей.
"є варіант коли прийде час щоб вона просто написала відмову від спадку на користь брата і він при отриманні спадку отримав все на себе"
Не могут ли оспорить право собственности внуки?
tanjuwa
2 16:18, 12.02.2013 Відповідь на 1 от Альфа)
Онуки точно не є спадкоємцями першої черги, а от щодо нюансу про те що буде якщо сестра помре раніше матері треба консультуватися у юристів.
Наскільки я пам"ятаю онуки це третя черга, але я не юрист і цивільний кодекс не так давно змінювали.
Vyaz
3 16:54, 12.02.2013 Відповідь на 2 от tanjuwa
Не зовсім оптимально. Відмова від спадку - річ ефемерна. Сьогодні маєш намір відмовлятися, завтра передумав.
Плюс, як ви влучно помітили - проблема смерті доньки до смерті матері. У цьому випадку відмувається заміна спадкоємця. Тобто спадкоємці доньки (тобто онук) отримує право на спадщину у тому обсязі, який би існував, якби донька була живою
tanjuwa
4 17:04, 12.02.2013 Відповідь на 3 от Vyaz
Я спеціально написала примітку що такий варіант можливий тільки якщо відносини в родині гарантують відсутність "сюрпризів" від сторін угоди. Це вже треба знати конкретну родину.
tanjuwa
5 17:11, 12.02.2013 Відповідь на 3 от Vyaz
Не знала, до речі, про заміну спадкоємця. Я думала в такому випадку просто все переходить тим братам-сестрам які живі
Vyaz
6 17:24, 12.02.2013 Відповідь на 5 от tanjuwa
Стаття 1266. Спадкування за правом представлення
1. Внуки, правнуки спадкодавця спадкують ту частку спадщини,
яка належала б за законом їхнім матері, батькові, бабі, дідові,
якби вони були живими на час відкриття спадщини.
2. Прабаба, прадід спадкують ту частку спадщини, яка б
належала за законом їхнім дітям (бабі, дідові спадкодавця), якби
вони були живими на час відкриття спадщини.
...
tanjuwa
7 17:25, 12.02.2013 Відповідь на 6 от Vyaz
Дякую, буду знати