Відпустка по догляду за дитиною
- 15.11.11, 09:27
Всім нам відомо, що у відпустку по догляду за дитиною, окрім батьків можуть йти їхні бабусі і дідусі при пред"явленні певних документів (довідки, що мати вийшла на роботу та підтвердження, що їй припинено виплата на дитину до 3х років). Суть питання полягає в наступному. Працівниця звернулась із заявою про надання відпустки по догляду за своєю онукою, АЛЕ дана онука разом з сином і невісткою проживають у Росії і являються її громадянами (у сина здається ще є якийсь і український паспорт). У КЗпПУ та ЗУ Про відпустки нічого не вказано про іноземних громадян, резедентів та нерезедентів. Дана працівниця зазначає, що надасть всі необхідні документи з Росії, зробить офіційний переклад, легалізацію тощо. Але як ми не можемо їй дати таку відпустку на дитину, яка ніякого відношення до України не має? Якщо відмовляти, то потрібно дати обгрунтовану відмову, а з цим виникли певні суперечки, в неті прецедентів немає (точніше незнайшов), юридичні форуми мовчать вже півтори неділі. Хто що знає з даного приводу?
Питання закрите
1
Повернутися до відповідей
Гість
17:32, 15.11.2011
только суд, самый наш народный и справедливый сможет вынести решение по вашему вопросу. Но если у ваших руководителей есть непреодолимое желание отказать хорошему человеку, то пусть требуют у нее документы подтверждающие родство, документы подтверждающие законность ее пребывания на территории РФ или законность пребывания ребенка на территории Украины на весь период отпуска (более 90 дней нужна виза), справки с места работы родителей (нотариально заверенные, конечно же) о том что они оба в отпуске по уходу за ребенком не пребывают Если вдруг дети живут в Москве, то можно еще и московскую регистрацию потребовать, ведь нельзя ж без нее в белокаменной находиться ну и т.д и т.п.
Лінкольн
1 08:23, 16.11.2011
Бажання керівництва - по закону, положено чи не положені, інше їм побарабану. Баба хоче доглядати в Росіїї, тобто дитина сюди не приїде. Ви б дали таку відпустку будучи роботодавцем державного підприємства?
Гість
2 09:22, 16.11.2011 Відповідь на 1 от Лінкольн
ну если гос. предприятие, то я бы поступил так:
1. Официально обратился за разъяснением в мин. труда и соц. защиты.
2. Если разъяснение не получено (хотя они обязаны ответить вам в установленные сроки) - отказал бы на основании того, что в законодательстве нет прямой нормы, как действовать в данном случае и посоветовал бы бабе, как вы изволились выражаться обратиться в суд.
3. Суд вынесет решение в пользу одной или другой стороны.
4. Выполнить решение суда.