Про "краснокожую паспортину (С)

Згадав, є у мене питання, яке тривалий час (десятки років) лишається без відповіді. Цікаво, люди в яких перший паспорт був з серпом, пам'ятають деталі його оформлення?
Ось конкретний достовірно відомий мені приклад. В нашій сім'ї у мене і всіх найближчих родичів, чиї паспорти я мав можливість розглядати,  герб та слова "СССР" і "Паспорт" на обкладинці документа було оформлено золотистою фарбою. Блискуча така фарба типу "металік", як зараз кажуть, але жовтого колору.І тільки у батька паспорт відрізнявся тим, що вищезгадані деталі обкладинки були сріблястого (білого) кольору.Набрати б бодай якусь статистику. Хто пам'ятає свій радянський паспорт, якою фарбою було оформлено його обкладинку?
А що може (чи могло) означати застосування сріблястої фарби для оформлення документу, який, здавалося б, мав би мати стандартний бланк і оформлення?
Добре було б дізнатися думку старих кадрів, що працювали в паспортних столах і знають ту кухню з середини.

пс: ось ще, що працює проти версії про дефіцити чи крадіжки золота... Мати і батько отримували паспорти приблизно в один час (з точністю до року) і швидше всього в одному відділенні міліції...

Вопрос закрыт

1