Квартирный вопрос.
- 12.02.13, 14:40
Мужчина прописан у матери, с которой не проживает, но участвовал в приватизации. У него есть сестра, которая не прописана в этой квартире. Она просит сплатить за часть квартиры, чтобы в дальнейшем квартира была только его.
Мать согласна оформить квартиру на сына. Как лучше оформить квартиру на него, чтобы в дальнейшем она действительно принадлежала ему и его детям. А сестра в дальнейшем не имела на квартиру прав.
Мать согласна оформить квартиру на сына. Как лучше оформить квартиру на него, чтобы в дальнейшем она действительно принадлежала ему и его детям. А сестра в дальнейшем не имела на квартиру прав.
Питання закрите
1
Відповіді
Vyaz
1 15:28, 12.02.2013
Не зрозуміло. Давайте по порядку.
Згідно зі свідоцтвом про право власності хто є власником і яких часток?
tanjuwa
2 16:01, 12.02.2013
Можливі два варіанти.
Якщо дочка взагалі ніяким чином не є власником квартири (не приймала участі у приватизації і не записана в свідоцтві про право власності) то найпростішим є варіант коли прийде час щоб вона просто написала відмову від спадку на користь брата і він при отриманні спадку отримав все на себе. За умови якщо відносини нормальні і ніяких сюрпризів жодна з сторін не влаштує цей варіант є більш вигідним фінансово (менше зборів і податків потрібно платити)
Другий варіант - зараз мати робить або дарствену на свою частину квартири на користь брата, або заповіт. Що з цього вигідніше треба консультуватися.
При цьому треба врахувати що сестрі насправді належить 1/4 квартири, бо вона може претендувати тільки на половину долі матері
Гість
3 16:10, 12.02.2013
Якщо сестра не приймала участі в приватизації та не прописана, то найліпшим варіантом для Вас буде договір дарування ("дарственная" його тут так обізвали) від матері до сина. Всієї квартири або материної частки (як там у Вас).
За таких (і мабуть лише за таких) обставин, сестра буде позбавлена будь-якої можливості заявляти до Вас майнові претензії. Це звісно за умови, що сестра повнолітня і дієздатна.
Гість
4 21:43, 12.02.2013
Если сестра не учавствовала в приватизации, то только дарственная. А претензии сестры уже будут на совести брата, она имеет право на жилье не по закону, а по понятиям
Гість
5 00:51, 18.02.2013
Здесь ничего не сказано о том, участвовала ли сестра в приватизации и сколько человек вообще участвовало в приватизации этой квартиры. опять же не известна судьба всех участвовавших в приватизации... Если сестра участвовала в приватизации, то не зависимо от того, прописана она или нет, она имеет право на часть квартиры. Что касается части квартиры матери, то она может написать завещание, подарить или "продать" свою часть сыну.
Гість
6 22:17, 16.02.2013
если после смерти --- то обое имеют право на наследство и неважно кто прописан, первая родственная очередь (дети)